Ministerstvo dopravy České republiky Ministerstvo vnitra České republiky Ředitelství silnic a dálnic České republiky
Aktuální mapa dopravní situace
Silniční okruh kolem Prahy

Dopravní portál nově

01.9.2010
Ředitelství silnic a dálnic ČR pro Vás v těchto dnech zveřejňuje na adrese www.dopravniinfo.cz novou verzi Dopravního portálu ČR. Stránky budou publikovány jako BETA verze k veřejnému připomínkování Vás uživatelů. Chceme tak dát šanci všem řidičům projekt prověřit, otestovat a poskytnout případné připomínky.

Ředitelství silnic a dálnic ČR pro Vás v těchto dnech zveřejňuje na adrese www.dopravniinfo.cz novou verzi Dopravního portálu ČR. Stránky budou publikovány jako BETA verze k veřejnému připomínkování Vás uživatelů. Chceme tak dát šanci všem řidičům projekt prověřit, otestovat a poskytnout případné připomínky.

Dopravní portál ČR v nové podobě přináší mapu aktuální dopravní situace, rychlou navigaci podle dálnic a rychlostních komunikací nebo krajů, jednoduchou volbu zobrazení obrázků z kamerových systémů apod. Systém umožňuje také vyhledávání dopravních informací podle vybrané oblasti, komunikace nebo trasy, přičemž lze nastavit i různé parametry pro vyhledávání. Na Dopravním portálu uživatelé zároveň najdou informace o dopravní telematice, Jednotném systému dopravních informací pro ČR nebo např. o RDS-TMC. Prostřednictvím registrace se mohou uživatelé stát dopravním zpravodajem nebo se zaregistrovat k odběru novinek portálu.

Dopravní portál ČR v nové podobě navazuje na úspěšnou první verzi těchto stránek. Internetové stránky www.dopravniinfo.cz se staly mezi uživateli velmi oblíbeným a pravidelně vyhledávaným pomocníkem na cestách, čehož důkazem je i třetí cena za projekt roku 2009 v Křišťálové lupě českého internetu.

Projekt Jednotného systému dopravních informací pro ČR je realizován společně Ministerstvem dopravy ČR, Ministerstvem vnitra ČR a ŘSD ČR spolu s dalšími orgány, organizacemi a institucemi (Policie ČR, HZS ČR, zdravotnická záchranná služba, správci komunikací, silniční správní úřady, atd.)

« zpět na seznam